Google+

Kontakt

CARTEC K.Wiśniewski B.Nowak spółka jawna

ul. Zbożowa 10b
40-657 Katowice


tel:
32 203 03 13
32 252 01 72

email:
info@cartec-polska.pl, biuro@cartec-polska.pl, cartec@cartec-polska.pl

Firma Cartec K. Wiśniewski, B. Nowak jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Cartec i John Bean, należącej do światowego koncernu Snap-on.

Ten znany na świecie gigant jest jednym z największych graczy na światowym rynku Automotive, skupiając pod sobą tak znane marki jak:

 • Cartec,
 • Sun,
 • John Bean,
 • Hofmann,
 • Boxer
 • Blackhawk.

Reprezentuje je na lokalnych rynkach ogromna rzesza dystrybutorów w 130 krajach całego świata.

Szacuje się, że ok. 40% specjalistów z branży miało lub ma kontakt z produktami koncernu Snap-on.

Oferta produktowa obejmuje gałęzie niemal całego procesu produkcji jak i naprawy pojazdów, skupiając się w szczególności na:

 • narzędziach,
 • urządzeniach diagnostycznych i wyposażeniu warsztatu.

Ten założony w 1920 roku koncern, o wartości szacowanej na 2,6 miliarda dolarów i notowany w indeksie S&P 500, jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w branży, mającą na koncie tysiące patentów i niemal 14 000 wprowadzonych na rynek produktów. Stawianie na rozwój, innowacje, niezmiennie wysoką jakość daje efekt w postaci przynależności do elitarnego grona największych producentów branży Automotive na świecie.

Swoją pozycję w Europie koncern budował poprzez inwestycje w najbardziej rozpoznawalne marki branży – Cartec w Niemczech i Polsce, Sun na Wyspach Brytyjskich czy Hofmann w Niemczech. Połączenie europejskiego doświadczenia i nowatorskich rozwiązań koncernu Snap-On owocuje najnowocześniejszymi konstrukcjami urządzeń do geometrii i warsztatu oponiarskiego.


Jedną z istotniejszych marek na rynkach światowych jest właśnie John Bean, lider wyposażenia warsztatowego w USA oraz ścisła europejska czołówka. Jej historia jest jeszcze dłuższa, firma bowiem została założona w 1904 roku, swoją nazwę zawdzięczając założycielowi, amerykańskiemu wynalazcy. Już w 1934 roku inżynierowie firmy opracowali swoją pierwszą dynamiczną wyważarkę do kół a w 1947 zostało przedstawione pierwsze na świecie urządzenie do badania geometrii pojazdu wykorzystujące technologię optyczną.
O jakości i przełomowości tego rozwiązania świadczy choćby to, że technologia ta jest z powodzeniem wykorzystywana do dzisiaj. W połowie lat 80-tych firma John Bean po raz kolejny wyznaczyła nowe standardy w dziedzinie badania geometrii podwozi, zaprzęgając do obliczeń komputer. To jednak nie było ostatnie słowo w tej dziedzinie – już po przejęciu firmy przez koncern Snap-on – konstruktorzy John Bean byli jednymi z pionierów opracowujących standardy urządzeń do geometrii pracujących w technologii 3D – technologii, która szturmem zdobywa nasz rynek, zaskakując precyzją działania oraz (to przede wszystkim) szybkością badania, niemożliwą do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych maszyn. Najnowszą innowacją, opracowaną i wdrożoną do produkcji przez Snap-on, jest system pracujący w oparciu o technologię Prism®. Jest to odpowiedź koncernu na starzejące się systemy CCD, łącząca zalety obu najpopularniejszych metod pomiaru. Dzięki naciskowi na rozwój i innowacje, marka John Bean ma w tej chwili do zaoferowania najnowocześniejsze urządzenia skierowane do każdego segmentu rynku geometrii: urządzenia Prism® dla mniejszych warsztatów, urządzenia V3D Lite i 3D1 do bardziej wymagających i rozbudowanych warsztatów czy stacji kontroli pojazdów, 3D2 dedykowane do ASO oraz fabryk/montowni, i na końcu maszyny Arago®, stanowiące szczyt oferty urządzenia dla najbardziej obleganych serwisów lub centrów napraw powypadkowych.

Podobnie rzecz ma się w segmencie rynku zajmującego się wyposażaniem warsztatów oponiarskich. Odnajdziemy tu zarówno maszyny skierowane do mniej wymagającego klienta, rozpoczynającego swoją działalność, poprzez sprzęt do serwisów o ugruntowanej renomie, utrzymujących grupę lojalnych klientów, aż do warsztatów obsługujących znaczne ilości pojazdów o bardzo zróżnicowanej klasie, wymagających najwyższej jakości usług, realizowanych za pomocą najnowocześniejszych maszyn na świecie, modeli automatycznych, takich jak Quadriga i BFH 2000.
Wszystkie mają wspólny mianownik, zupełnie niezależny od ceny. Jest to najwyższa jakość połączona z najlepszą efektywnością oraz ergonomią użytkowania.

 

Najważniejsze atuty naszej firmy:

 • najnowocześniejsze technologie stosowane w wyrobach
 • kompletna oferta urządzeń dla SKP, OSKP oraz serwisów samochodowych
 • przygotowanie indywidualnych rozwiązań technologicznych i technicznych
 • pomoc w finansowaniu - leasing
 • szkolenia, transport, montaż, uruchomienie
 • konserwacja, serwis gwarancyjny, pogwarancyjny

Oferowane produkty:

 • rolkowe stanowiska przeznaczone do badania układów hamulcowych, tak zwane rolki hamulcowe,
 • płytowe stanowiska przeznaczone do badania układów hamulcowych,
 • linie diagnostyczne dla samochodów ciężarowych oraz osobowych,
 • urządzenia do kontroli ustawienia kół, tak zwane płyty zbieżności,
 • urządzenia przeznaczane do sprawdzania amortyzatorów,
 • hamownie podwoziowe,
 • hydrauliczne oraz pneumatyczne urządzenia umożliwiające sprawdzanie luzów w układzie zawieszenia, tak zwane "szarpaki",
 • podnośniki hydrauliczne do samochodów,
 • wyważarki kół,
 • analizatory spalin, opóźnieniomierze, dymomierze,
 • montażownice,
 • dźwigniki nożycowe, 2 oraz 4 kolumnowe, a także kanałowe i elektromechaniczne,
 • urządzenia przeznaczone do kontroli i napełniania obiegów klimatyzacji.

Urządzenia proponowane przez firmę Cartec - podnośniki samochodowe, wyważarki do kół, dźwigniki nożycowe oraz inne urządzenia diagnostyczne posiadają certyfikaty ITS, GUM, TUV, oraz Międzynarodowy Certyfikat ISO 9001 gwarantujący najwyższą jakość technologiczną.SnapOn
John Bean
Pro-Cut


Powered by Cartec. Design by: theme joomla 2.5  Valid XHTML and CSS.

Dane osobowe w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są przetwarzane w bezpieczny i chroniony sposób. W CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że wszelkie systemy informatyczne budowane, integrowane, nabywane czy ogólnie używane w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są zgodne z zasadą poszanowania prywatności od samego początku w celu maksymalizacji bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia przetwarzania danych osobowych.. Ograniczamy dostęp do danych osobowych wyłącznie do tych osób, które potrzebują do nich dostępu. Dla pracowników zajmujących się przetwarzaniem danych osobowych w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dostępne są wytyczne, polityki i szkolenia. Osoby te posiadają stosowne upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. W przypadku gdy do przetwarzania danych angażujemy podmiot przetwarzający, bardzo dokładnie oceniamy partnerów biznesowych, którym przekazujemy Twoje dane, aby upewnić się, że przestrzegają oni obowiązujących przepisów w zakresie ochrony danych. Ponadto, aby wdrożyć normy przetwarzania danych, CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna prosi partnerów biznesowych – którzy działają w charakterze Podmiotów Przetwarzających, podczas gdy CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna działa w charakterze Administratora – o podpisanie umów powierzenia przetwarzania danych z CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna. W ten sposób podmiot przetwarzający podpisuje wiążącą umowę i zobowiązuje się zapewnić bezpieczeństwo i ochronę praktyk informacyjnych. Dane osobowe nie są przetwarzane dłużej niż jest to konieczne. Polityka cookies.