Google+

Kontakt

CARTEC K.Wiśniewski B.Nowak spółka jawna

ul. Zbożowa 10b
40-657 Katowice


tel:
32 203 03 13
32 252 01 72

email:
info@cartec-polska.pl, biuro@cartec-polska.pl, cartec@cartec-polska.pl

O naszej firmie CARTEC w mediach

 

Nie wszystko złoto...

W najnowszym, marcowym numerze autoExpert ukazał się artykuł na temat wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów, a także badania emisji spalin w samochodach. Swoje spostrzeżenia dla magazynu spisali Kierownik Serwisu firmy Cartec - Marcin Nawrot oraz Uprawniony Diagnosta Samochodowy - Adam Fik.

Zapraszamy do lektury!


http://www.autoexpert.pl/technika-i-serwis/Nie-wszystko-zloto,9534,1

 


 SKP od A do Z - „autoEXPERT” listopad 2016

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem miesięcznika „autoEXPERT”, gdzie ukazał się artykuł ekspercki, którego autorem jest współwłaściciel firmy Cartec Polska - Krzysztof Wiśniewski. Jeżeli interesuje Państwa inwestycja w Stację Kontroli Pojazdów i chcą Państwo dowiedzieć się na czym polega jej uruchomienie, a także z jakimi dylematami należy się zmierzyć w trakcie realizacji inwestycji, zapraszamy do lektury!

 

Całość artykułu na stronie: http://www.autoexpert.pl/rynek-i-zarzadzanie/SKP-od-A-do-Z,8862,1


Dla warsztatu – „Dobry Serwis” marzec 2016

W marcowym wydaniu dodatku „Dobry Serwis” prezentowaliśmy zestaw urządzeń dla warsztatów marki John Bean składający się z dźwignika elektromechanicznego SOL 3000, wyważarki B400L oraz montażownicy T3000-22 MH320. Oprócz tego przybliżamy zalety geometrii V2300.

 

 


Kosmiczne ustawianie zbieżności   – „AutoExpert” marzec 2016

W marcowym numerze „AutoExperta” ukazał się artykuł ekspercki przybliżający metodę badania i regulacji geometrii kół z wykorzystaniem technologii 3D, którego autorem są dwaj nasi koledzy: Krzysztof Piątek - doradca klienta w sprawie wyposażenia warsztatowego oraz Marcin Nawrot – specjalista i kierownik serwisu CARTEC.

Serdecznie zachęcamy do lektury.

 

 

 

Całość artykułu dostępna tu:

 


John Bean 3D – szybko i wiarygodnie – „AutoExpert”  luty 2016

W lutowym numerze magazynu branżowego AutoExpert ukazała się krótka prezentacja produktowa naszej linii geometrii John Bean z serii V2200, V2300 i V2400. Urządzenia posiadają certyfikat ITS i są dopuszczone do pracy w stacjach kontroli pojazdów.

 

 


 

Święta tuż tuż ... noworoczna promocja – „Serwis Motoryzacyjny” grudzień 2015

Tak jak w ubiegłym roku chcielibyśmy na łamach „Serwisu Motoryzacyjnego” złożyć Państwu gorące życzenia Bożonarodzeniowe oraz podziękować za współpracę w minionym roku. 

 

Cartec Serwis Motoryzacyjny


 

Badanie tzw. anglików – Serwis Motoryzacyjny listopad 2015

W listopadowym numerze Serwisu Motoryzacyjnego prezentujemy najnowszą pozycję z naszej oferty tj. tyczki ułatwiające badanie pojazdów z układem kierowniczym po prawej stronie pojazdu potocznie tzw. "anglików"

 

Materiał dostępny tu: JPG
 
Zachęcamy również do zapoznania się z rozporządzeniem dotyczącym badania tychże pojazdów.
Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: PDF

 

badanie samochodów sprowadzonych z anglii


 

Cartec – od koncepcji do realizacji – „Serwis Motoryzacyjny” czerwiec 2015

W czerwcowym numerze Serwisu Motoryzacyjnego przybliżamy profil naszej firmy, która oferuje kompleksową obsługę.  Współpraca z naszą firmą to nie tylko zakup wyposażenia stacji kontroli pojazdów ale również konsultacje na każdym etapie inwestycji od koncepcji do realizacji. 


Całość artykułu dostępna tu:  JPG

 

od koncepji do realizacji Cartec


 

Sprawdzona geometria zawieszenia to... Bezpieczeństwo i oszczędność – „Przegląd Oponiarski” maj 2015

Każda zmiana opon, a zasadniczo przeprowadzamy ją cyklicznie dwa razy do roku wraz ze zmieniającym się sezonem, wiąże się z pewną ingerencją w układ zawieszenia pojazdu oraz w układ kierowniczy pojazdu. Stąd też sugestia, że każdy warsztat ogumienia chcąc być rzetelnym i wiarygodnym powinien w ramach wymiany. (...)  Stosując urządzenia do pomiaru geometrii 3D możemy znacznie skrócić czas kontroli. Urządzenia te nie wymagają również tak rygorystycznych warunków  poziomu powierzchni stanowiska pomiarowego. Dla poparcia naszego stanowiska możemy posłużyć się urządzeniami z naszej obecnej oferty takimi jak geometrie warsztatowe John Bean modele V2200 i V2300.
 
Całość artykułu dostępna tu:  PDF

 

geoemtria samochodowa dla warsztatów


 

Urządzenie do przetaczania tarcz hamulcowych Pro-Cut – „Autonaprawa” maj 2015

Nie każda tarcza hamulcowa wymaga natychmiastowej wymiany. W niektórych przypadkach wystąpienia korozji lub nierównomiernego zużycia tarczy wystarczy jej przetoczenie.
 
Całość artykułu dostępna na stronie:

http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/5695/urzadzenie-do-przetaczania-tarcz-hamulcowych-pro-cut.html 

przetaczarka tarcz hamulcowych pro-cut


 

Automatyczna ocena stanu ogumienia – „Serwis Motoryzacyjny” grudzień 2014

Urządzenie PNEUSCAN niemieckiej marki Ventech, należącej do grupy Grenzebach, a oferowane w Polsce przez firmę Cartec w Katowicach, umożliwia w pełni automatyczną ocenę stanu ogumienia w każdym pojeździe. (...)   System umożliwia obniżenie nakładów finansowych przy zachowaniu  regularności badań pojazdów, ograniczenie liczby awarii powodujących przestoje w użytkowaniu  pojazdu, redukcję zużycia paliwa, obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz stałe utrzymanie dobrego  stanu ogumienia.
 
Całość artykułu dostępna tu: PDF

 

automatyczne sprawdzanie ciśnienia w ogumieniu


 

Relacja z targów TTM 2014  - Motofaktor  marzec 2014

Firma Cartec prezentowała przekrój swojej oferty, ale na szczególną uwagę zasługiwał nowy produkt - geometria samodowa warsztatowa 3D John Bean V3400.

"Urządzenie to wyróżnia się specjalnym systemem montażu celi dla kamer, które montowane są na oponach, a nie na felgach. Dlatego do prezentacji wybraliśmy auto terenowe z dużymi oponami, żeby pokazać możliwości tej geometrii" - powiedział Krzysztof Wiśniewski, współwłaściciel firmy Cartec.

 

Link do strony z artykułem:
http://www.motofaktor.pl/49,2/AFTERMARKET/Targi-Techniki-Motoryzacyjnej-2014---relacja-Motofaktorpl,1773.html

 

targi Cartec


 

Kalibracja widziana oczami dostawców urządzeń kontrolno-pomiarowych  – „Nowoczesny Warsztat styczeń” 2014

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym w styczniowym numerze „Nowoczesnego Warsztatu,” w którym znalazła się wypowiedź naszego kierownika technicznego pana Marcina Nawrota na temat kalibracji urządzeń znajdujących się na stacjach kontroli pojazdów.

Całość artykułu dostępna tu: PDF

 

kalibracja urządzeń na SKP i OSKP


 

20 lat na rynku diagnostyki samochodowej firmy CARTEC  – „Nowoczesny Warsztat” grudzień 2013

W tym roku nasza firma obchodzi jubileusz działalności. Przy tej okazji dziękujemy za  okazane nam zaufanie oraz wspólnie przeprowadzone inwestycje. Z tej okazji w grudniowym numerze „Nowoczesnego Warsztatu” ukazał się artykuł podsumowujący naszą pracę oraz minione 20 lat.

Szacuje się, że ok. 40% specjalistów z branży motoryzacyjnej miało lub ma kontakt z produktami firmy CARTEC, z siedzibą w Katowicach. To tu 20 lat temu zaprezentowano rewolucyjne na owe czasy wyposażenie dStacji Kontroli Pojazdów. Po dziś dzień co piąta stacja kontroli pojazdów jest dziełem zespołu specjalistów ze stolicy Górnego Śląska. Okrągły jubileusz to nie jedyny temat rozmowy z szefem firmy.

Całość artykułu dostępna tu: PDF

 

jubieleusz firmy Cartec


 

Niezmienny cel różnorakiej aparatury - urządzenia do pomiaru geometrii kół i osi 

„Nowoczesny Warsztat” marzec 2013

Poniżej prezentujemy artykuł „Niezmienny cel różnorakiej aparatury - urządzenia do pomiaru geometrii kół i osi,”  który ukazał się w marcowym wydaniu Nowoczesnego Warsztatu – zachęcamy do lektury:
Na przełomie wieków pojawiły się pierwsze urządzenia do badania geometrii 3D i roboty przemysłowe. Za największy walor współcześnie produkowanych wypada uznać oprogramowanie bogate w opcje "help" w postaci filmów instruktażowych, które prowadzą "za rękę". Czy faktycznie nie pozwolą przejść do kolejnej procedury pomiarowej "niezdolnemu" diagności, dopóki ten nie skoryguje błędnie postawionej diagnozy?
- Urządzenie komputerowe w geometrii gwarantuje zgodność z zaleceniami producenta i ogólnie przyjętymi zasadami pomiaru geometrii (krok po kroku). W przypadku geometrii "bezprogramowych" o wszystkim decyduje wiedza, rzetelność, stopień koncentracji i jego chęci! Wiadomo z doświadczenia, że czynnik ludzki jest najsłabszym ogniwem w tym łańcuchu - potwierdza Krzysztof Wiśniewski z firmy Cartec.- Każde urządzenie techniczne ma swój czas zastosowania! Dotyczy to samochodów, jak i wszystkich urządzeń współodpowiedzialnych za jego stan techniczny. Stąd w ślad za rozwojem konstrukcji aut musi podążać dostosowanie odpowiednich urządzeń diagnostycznych do ich obsługi. Dlatego też, jeśli można wykonać kontrolę geometrii w sposób 5 razy krótszy i pewniejszy, to takie badanie może stanowić uzupełnienie szybkiej diagnostyki, która nosi znamiona ekonomiczne, jak i bezpieczeństwa. Na dzień dzisiejszy większość urządzeń do geometrii na rynku to urządzenia oparte na technologii CCD. Niemniej jednak urządzenia te są sukcesywnie wypierane przez nowoczesne, bardziej zaawansowane geometrie samochodowe w technologii 3D-dokonujące pomiarów i analizy dzięki obróbce cyfrowej obrazu pochodzącego z kamer. W praktyce wygląda to tak, że wysokiej rozdzielczości kamery umieszczone na belce często ruchomej umożliwiającej pomiary na podnośniku odczytują obraz z ekranów pasywnych założonych na koła badanego pojazdu. Na ekranach są umieszczone symbole, których ruch jest odczytywany i analizowany przez specjalne oprogramowanie. Kamery geometrii odczytuję położenie ekranów względem trzech płaszczyzn ( stąd określenie 3D), co eliminuje ewentualne błędy wynikające z nierówności podłoża - geometria nie wymaga zatem idealnie wypoziomowanej posadzki ani kalibracji.

Urządzenia do geometrii 3D – zapoznaj się z najnowsza ofertą naszej firmy http://www.cartec-polska.pl/geometrie.html 

 

 SnapOn
John Bean
Pro-Cut


Powered by Cartec. Design by: theme joomla 2.5  Valid XHTML and CSS.

Dane osobowe w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są przetwarzane w bezpieczny i chroniony sposób. W CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że wszelkie systemy informatyczne budowane, integrowane, nabywane czy ogólnie używane w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są zgodne z zasadą poszanowania prywatności od samego początku w celu maksymalizacji bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia przetwarzania danych osobowych.. Ograniczamy dostęp do danych osobowych wyłącznie do tych osób, które potrzebują do nich dostępu. Dla pracowników zajmujących się przetwarzaniem danych osobowych w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dostępne są wytyczne, polityki i szkolenia. Osoby te posiadają stosowne upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. W przypadku gdy do przetwarzania danych angażujemy podmiot przetwarzający, bardzo dokładnie oceniamy partnerów biznesowych, którym przekazujemy Twoje dane, aby upewnić się, że przestrzegają oni obowiązujących przepisów w zakresie ochrony danych. Ponadto, aby wdrożyć normy przetwarzania danych, CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna prosi partnerów biznesowych – którzy działają w charakterze Podmiotów Przetwarzających, podczas gdy CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna działa w charakterze Administratora – o podpisanie umów powierzenia przetwarzania danych z CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna. W ten sposób podmiot przetwarzający podpisuje wiążącą umowę i zobowiązuje się zapewnić bezpieczeństwo i ochronę praktyk informacyjnych. Dane osobowe nie są przetwarzane dłużej niż jest to konieczne. Polityka cookies.