Google+

Kontakt

CARTEC K.Wiśniewski B.Nowak spółka jawna

ul. Zbożowa 10b
40-657 Katowice


tel:
32 203 03 13
32 252 01 72

email:
info@cartec-polska.pl, biuro@cartec-polska.pl, cartec@cartec-polska.pl

Stanowisko kontroli tłumienia drgań zawieszenia tzw. amortyzatory

Nasza firma CARTEC proponuje Państwu urządzenia do tłumienia drgań zawieszenia tzw amortyzatory, które mogą posłużyć jako element wyposażenia linii diagnostycznej Stacji Kontroli Pojazdów, wyposażenia Autoryzowanych Serwisów ASO lub wyposażenia warsztatów samochodowych. Proponujemy Państwu rozwiązania zabudowy naszych urządzeń:

pierwsze to możliwość zabudowy na kanale przeglądowym typ FWT2010EG ,drugie rozwiązanie to urządzenie typ FWT2010E przeznaczone do zabudowy tzw podłogowej przed kanałem przeglądowym lub przed dźwignikiem.

 

1. Stanowisko do kontroli amoryzatorów typ FWT 2010E do zabudowy przed kanałem przeglądowym

 

Urządzenie to działa w oparciu o metodę Eusama, która polega na wymuszaniu drgań pionowych koła pojazdu w obszarze częstotliwości rezonansowej i rejestracji nacisku dynamicznego koła na podłoże. Miarą stopnia tłumienia drgań / skuteczności amortyzacji jest stosunek procentowy najmniejszego nacisku dynamicznego do nacisku statycznego koła.

Metoda Eusama została opracowana w następstwie chęci udoskonalenia wcześniej stosowanej metody elementu amoryzującego. Metoda Eusama prowadzi do określenia stanu technicznego całego zawieszenia , tzn. ujmuje kontrolę głównego elementu - amortyzatora jak również wszystkich pozostałych elementów mających wpływ na proces tłumienia. Została ona opracowana z myślą o stosowaniu jej również w Stacjach Kontroli Pojazdów.

Metoda Eusama jako system badawczy ujmuje wszystkie doświadczenia metody Bodgea, jak również spełnia wymogi aktualnych badań technicznych co daje gwarancję rozwoju i stosowania najnowocześniejszych myśli technicznych zawartych w opracowaniach zarówno producentów samochodów jak i sposobów pomiarów.

 

Urządzenia do kontroli amortyzatorów typ FWT 2010E składa się z:

 • płyt pomiarowych
 • szafy sterowniczej

Instalacja elektryczna urządzenia zabudowana jest w szafie sterowniczej, która podłączona jest zespołem płyt pomiarowych za pomocą wiązek przewodów poprowadzonych w specjalnym kanale. Urządzenia może być sterowane pilotem zdalnego sterowania lub z klawiatury komputera.

 

Parametry techniczne    

nazwa parametru

jednostka dane

maksymalny nacisk osi

kN 30

minimalny nacisk (pomiarowy)

kN 1

maksymalny nacisk pomiarowy

kN 10

amplituda drgań wymuszonych płyty pomiarowej

mm 6

rozstaw płyt pomiarowych

mm 900/1800

wymiary (dł.*szer.*wys)

mm 2360*410*255

masa

kg 320

silniki napędzające

kW 3

zasilanie

V/A 400/3*25

błąd pomiaru

% +/- 1

 


 

 2. Stanowisko do kontroli amortyzatorów typ FWT 2010EG do zabudowy na kanale przeglądowym

 

Urządzenie do kontroli amortyzatorów typ FWT2010EG składa się z niezależnych zespołów:

 • płyt pomiarowych
 • szafy sterowniczej

Urządzenie FWT2010EG może być sterowane pilotem zdalnego sterowania lub z klawiatury komputera

 

Wydruk wyników zawiera:

 • nazwę producenta
 • nazwę urządzenia
 • nazwę i adres stacji kontroli pojazdów
 • datę badania
 • dane dotyczące pojazdu i właściciela
 • wykres nacisku kół w funkcji czasu oraz wynik pomiaru
 • różnicę procentową pomiędzy lewym i prawym kołem
 • ocenę wg skali oraz masę osi i masę całkowitą pojazdu

 

Parametry techniczne    

nazwa parametru

jednostka dane

maksymalny nacisk na oś

kN 30

minimalny nacisk (pomiarowy)

kN 1

maksymalny nacisk pomiarowy

kN 15

amplituda drgań wymuszonych płyty pomiarowej

mm 6

rozstaw płyt pomiarowych

mm 900/2100

wymiary (dł.*szer.*wys)

mm 1400*410*255

masa

kg 350

silniki napędzające

kW 3

zasilanie

V/A 400/3*25

błąd pomiaru

% +/- 1

 

 

 



SnapOn
John Bean
Pro-Cut


Powered by Cartec. Design by: theme joomla 2.5  Valid XHTML and CSS.

Dane osobowe w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są przetwarzane w bezpieczny i chroniony sposób. W CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że wszelkie systemy informatyczne budowane, integrowane, nabywane czy ogólnie używane w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna są zgodne z zasadą poszanowania prywatności od samego początku w celu maksymalizacji bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia przetwarzania danych osobowych.. Ograniczamy dostęp do danych osobowych wyłącznie do tych osób, które potrzebują do nich dostępu. Dla pracowników zajmujących się przetwarzaniem danych osobowych w CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna dostępne są wytyczne, polityki i szkolenia. Osoby te posiadają stosowne upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. W przypadku gdy do przetwarzania danych angażujemy podmiot przetwarzający, bardzo dokładnie oceniamy partnerów biznesowych, którym przekazujemy Twoje dane, aby upewnić się, że przestrzegają oni obowiązujących przepisów w zakresie ochrony danych. Ponadto, aby wdrożyć normy przetwarzania danych, CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna prosi partnerów biznesowych – którzy działają w charakterze Podmiotów Przetwarzających, podczas gdy CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna działa w charakterze Administratora – o podpisanie umów powierzenia przetwarzania danych z CARTEC K.Wiśniewski, B.Nowak Spółka Jawna. W ten sposób podmiot przetwarzający podpisuje wiążącą umowę i zobowiązuje się zapewnić bezpieczeństwo i ochronę praktyk informacyjnych. Dane osobowe nie są przetwarzane dłużej niż jest to konieczne. Polityka cookies.