check_box
contact_phone

+48 728985910

FWT 202-E wersja kompakt

Urządzenie do kontroli skuteczności tłumienia drgań zawieszenia pojazdu o DMC do 3,5 ton, typ FWT 202-E wersja kompakt do zabudowy przed kanałem diagnostycznym lub dźwignikiem

Urządzenie działa w oparciu o metodę EUSAMA, która polega na wymuszaniu drgań pionowych koła pojazdu w obszarze częstotliwości rezonansowej i rejestracji nacisku dynamicznego koła na podłożu. Miarą stopnia tłumienia drgań jest stosunek procentowy najmniejszego nacisku dynamicznego do nacisku statycznego koła. Metoda Eusama prowadzi do określenia stanu technicznego całego zawieszenia, tzn. ujmuje kontrolę głównego elementu - amortyzatora, jak również wszystkich pozostałych elementów, mających wpływ na proces tłumienia.

DOPUSZCZENIA: Certyfikat ITS, CE

 

Urządzenie składa się z niezależnych zespołów:

 • płyt pomiarowych
 • szafy sterowniczej
 • jednostki sterującej PC

Instalacja elektryczna urządzenia zabudowana jest w szafie sterowniczej, która podłączona jest z zespołem płyt pomiarowych za pomocą wiązek przewodów oprowadzonych w specjalnym kanale.

 

Dane techniczne:

 • maksymalny nacisk na oś: 30 kN
 • minimalny nacisk (pomiarowy): 1 kN
 • maksymalny nacisk (pomiarowy): 10 kN na stronę
 • amplituda drgań wymuszonych płyty pomiarowej: 6 mm
 • rozstaw płyt pomiarowych: 900/2100 mm
 • wymiary (L x W x H): 400x2350x255mm (+/- 10 mm)
 • waga: 320 kg
 • silniki napędzające: 3 kW
 • zasilanie: 400V/3x16A
 • błąd pomiaru: +/- 1%

 

Urządzenie FWT 202-E współpracuje z:

Linia diagnostyczna 204RP kompakt

Linia diagnostyczna 204RP kompakt do zabudowy przed kanałem

Linia diagnostyczna 204RP kompakt

Linia diagnostyczna 204RPG wersja do zabudowy na kanale

Linia diagnostyczna 204RPG wersja do zabudowy na kanale

Linia diagnostyczna 204RPG na kanał

Linia diagnostyczna 204RP kompakt wersja z pneumatycznym podnoszeniem osi

Linia diagnostyczna 204RP kompakt wersja z pneumatycznym podnoszeniem osi

204RP z pneumatycznym podnoszeniem osi

 

Od firmy Cartec:

Proponowane urządzenia do badania tłumienia drgań zawieszenia tzw amortyzatory dostarczane są do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od urzadzeń diagnostycznych, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

 

   Pobierz kartę katalogową

Kontakt z Cartec

Wyślij zapytanie do Cartec

 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd