check_box
contact_phone

+48 728985910

Poprzedni model Następny modelWszystkie modeleOferowane wyposazenie

 


JOHN BEAN V2200

 

 

Geometria samochodowa amerykańskiej firmy John Bean,  model V2200 to urządzenie do geometrii samochodowej w technologii 3D. Model V2200 przeznaczona jest głównie dla warsztatów i serwisów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów. Geometria posiada certyfikat ITS (Instytutu Transportu Samochodowego). Model John Bean V2200 jest podstawowym urządzeniem geometrii obecnej generacji z rodziny serii „V”. Jednocześnie dzięki zastosowaniu oryginalnych kamer pomiarowych, dokładność wykonywanego pomiaru jest precyzyjna i  identyczna jak w przypadku wyższych modeli. John Bean jest pionierem w technologii 3D, który już w 1947 r. wprowadził do swojej oferty, pierwszy na świecie optyczny model urządzenia do geometrii kół - Visualiner.

 

 

Przebieg pomiaru z użyciem geometrii John Bean V2200

Pomiar polega na precyzyjnym wyznaczeniu osi obrotu wszystkich kół w przestrzeni (model trójwymiarowy), z dodatkowym określeniem osi skrętu kół przedniej osi. Dzięki tworzeniu modelu przestrzennego, pomiar ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu – na koła zakłada się głowice ekranowe - pasywne, przetacza pojazd do przodu i do tyłu, nie zjeżdżając z obrotnicy. Po wykonaniu tych czynności uzyskujemy parametry geometrii pojazdu. Następne wymiary wymagają skręcenia kół przednich na obrotnicach. Są to kąt skrętu koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i kąt pochylenia sworznia zwrotnicy.

Skrócenie czasu pomiaru wynika głównie z braku konieczności kompensacji bicia każdego z kół, jak również z prostej obsługi programu komputerowego, który sekwencyjnie prowadzi obsługującego przez poszczególne fazy pomiaru i regulacji. Wynik pokazywany jest na monitorze w formie liczbowej oraz graficznej - w prosty i czytelny sposób. Dodatkowo w trakcie badania, można w każdej chwili skorzystać z pomocy informacji udostępnionych przez producenta, dla każdego z mierzonych parametrów. Ponadto ogromnym ułatwieniem dla obsługujących jest fakt, że pomiędzy ekranami a kamerami nie ma żadnych połączeń kablowych – jest to prawdziwy system bezprzewodowy.

 

Łatwa adaptacja urządzenia do stanowiska pomiarowego - kanał, podnośnik

Geometria John Bean V2200 dzięki swojej konstrukcji daje możliwość wykorzystania jej potencjału na stacjach kontroli pojazdów ( certyfikat ITS) oraz w warsztatach i serwisach samochodowych. Występuje w wersji do pracy na kanale oraz w wersji na podnośnik. Obie wersje mogą zostać zabudowane na mobilnej platformie tzw. krzyżaku lub oryginalnej platformie mobilnej producenta. Oba rozwiązania umożliwiają przejazd urządzenia pomiarowego w dowolne miejsce, a rozstaw wózka mobilnego - krzyżaka, jest na tyle szeroki że umożliwia nam wjazd na kanał pomiarowy. Wersja na podnośnik umieszczona jest na pionowej belce z elektrycznym podnoszeniem kamer za pomocą pilota lub klawiatury na dogodną wysokość.

 

Przewaga dzięki stosowaniu technologii 3D:

Najważniejszymi elementami odróżniającymi geometrię John Bean V2200 od innych, dostępnych na rynku, jest fakt zastosowania stałych kamer (poza pojazdem) o wysokiej rozdzielczości, które generują sygnał przekazywany do głowic ekranowych zamontowanych na kołach pojazdu. Odbity od tych ekranów sygnał powraca do komputera, który dzięki oprogramowaniu oblicza i tworzy przestrzenny obraz 3D, model położenia każdego z kół. Ten obraz jest z kolei przetwarzany na wartości parametrów geometrycznych, tzn.:

 

 • zbieżność całkowita kół przedniej i tylnej osi;
 • zbieżność połówkowa przedniej i tylnej osi;
 • kąt wyprzedzania sworzni zwrotnicy;
 • kąt pochylenia sworzni zwrotnicy;
 • sumaryczny kąt pochylenia koła i pochylenia sworznia zwrotnicy;
 • kąt skrętu kół i różnica kątów skrętu;
 • przesunięcie kół (przód i tył);
 • kąt geometryczny osi jazdy;
 • różnica zbieżności połówkowych;
 • różnica kątów pochylenia koła;
 • różnica kątów wyprzedzenia sworzni zwrotnicy;

 

v2200

V2200 (1)

 


Od firmy Cartec:

Proponowane geometrie samochodowe dostarczane są do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny geometrii. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od geometrii samochodowych, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!