check_box
contact_phone

+48 728985910

Poprzedni model Następny modelWszystkie modeleOferowane wyposazenie

 


JOHN BEAN V2300 


Urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii samochodowej w technologii 3D przeznaczone jest dla wyposażenia warsztatów samochodowych, stacji obsługi ASO oraz Stacji Kontroli Pojazdów. Posiada certyfikat ITS. Model V2300 jest urządzeniem, gdzie zainstalowane zostało zaawansowane oprogramowanie w wersji GOLD. Poza funkcjami dostępnymi w oprogramowaniu SILVER (model V2200) otrzymujemy dodatkowo m.in. możliwość współpracy z inklinometrem ROMESS, regulację przy zdjętych kołach, zaawansowany pomiar wymiarów zawieszenia, pomiar średnicy kół podczas przetaczania pojazdu. W modelu V2300 otrzymujemy dodatkowo możliwość wyboru, pomiędzy standardowymi uchwytami AC100 montowanymi na obręczy koła, a uchwytami AC400 które montujemy na oponie pojazdu.

 


 

 

Jakość i przemyślane rozwiązania:

John Bean model V2300 - to kolejny model z serii urządzeń V ,który zaskoczy Cię precyzją wykonania, przemyślanymi rozwiązaniami i solidnością, jakiej oczekujesz od produktu najwyższej klasy. Posiada przemyślaną i nowoczesną szafkę sterującą, z komputerem, drukarką, monitorem. Na szafce zamontowane zostały sprytne uchwyty na lekkie targety AC400 zabezpieczające je przed uszkodzeniami mechanicznymi i ułatwiające dostęp do nich. Na szafce zainstalowano monitor obrazujący przebieg badania oraz głośniki sygnalizujące przebieg badania geometrii. Szafka wyposażona została w kółka przestawne z blokadą pozycji. Kamery zamontowane są na solidnej lekkiej aluminiowej ramie odpornej na uszkodzenia i łatwej do jej przemieszczania.

 

 

Oprogramowanie Pro42 w wersji GOLD:

Urządzenia z nowej serii V2300 charakteryzują się bezkompromisową dokładnością i wysoką jakością wykonania. Rozbudowana i aktualna baza danych pojazdów czy funkcjonalne i intuicyjne oprogramowanie zapewnia dużą szybkość w wykonywaniu pomiarów i regulacji. Do każdej wybranej marki pojazdów można uruchomić film instruktażowy przebiegu regulacji ,który został zaimplementowany w oprogramowanie sterujące.

 

 

Łatwa adaptacja urządzenia do stanowiska pomiarowego - kanał, podnośnik:

Geometria John Bean V2300, dzięki swojej konstrukcji, daje możliwośc wykorzystania jej potencjału na stacjach kontroli pojazdów (posiada certyfikat ITS) oraz w warsztatach i serwisach samochodowych. Występuje w wesji do pracy na kanale oraz w wersji na podnośnik diagnostyczny. Obie wersje mogą zostać zabudowane na mobilnej platformie - tzw. krzyżaku umożliwiającym przejazd urządzenia pomiarowego w dowolne miejsce, a rozstaw jest na tyle szeroki że umożliwia nam wjazd na kanał pomiarowy. Wersja na podnośnik umieszczona jest na pionowej belce z eletrycznym podnoszeniem kamer za pomocą pilota lub klawiatury na dogodną wysokość.

 

Przebieg pomiaru z użyciem geometrii John Bean V2300:

Pomiar polega na precyzyjnym wyznaczeniu osi obrotu wszystkich kół w przestrzeni (model trójwymiarowy), z dodatkowym określeniem osi skrętu kół przedniej osi. Dzięki tworzeniu modelu przestrzennego, pomiar ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu – na koła zakłada się głowice ekranowe, przetacza pojazd o ok. 15 cm do przodu i do tyłu. Po wykonaniu tych czynności uzyskujemy parametry geometrii pojazdu, za wyjątkiem kąta skrętu kół, kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i kąta pochylenia sworznia zwrotnicy. Te wymiary wymagają skręcenia kół przednich na obrotnicach.

Skrócenie czasu pomiaru wynika głównie z braku konieczności kompensacji bicia każdego z kół, jak również z prostej obsługi programu komputerowego, który sekwencyjnie prowadzi obsługującego przez poszczególne fazy pomiaru. Wynik pokazywany jest na monitorze w formie liczbowej oraz graficznej. Dodatkowo w trakcie badania można w każdej chwili skorzystać z pomocy online dla każdego z mierzonych parametrów. Ponadto ogromnym ułatwieniem dla obsługujących jest fakt, że pomiędzy ekranami, kamerami i jednostką centralną nie ma żadnych połączeń kablowych – jest to prawdziwy system bezprzewodowy.

v2200

V2200 (1)

 

 

 

 


Od firmy Cartec:

Proponowane geometrie samochodowe dostarczane są do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny geometrii. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od geometrii samochodowych, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!