check_box
contact_phone

+48795403619

CARTEC Niezawodna Diagnostyka

 • slajd001
 • slajd01
 • slajd1

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE PODSTAWOWYCH STACJI KONTROLI POJAZDÓW

 • slajd2

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE OKRĘGOWYCH STACJI KONTROLI POJAZDÓW

 • slajd3

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCH 

Geometria samochodowa V2300

Geometria samochodowa John Bean V2300

Urządzenie do sprawdzania i ustawiania geometrii samochodowej przeznaczone jest dla wyposażenia warsztatów samochodowych, stacji obsługi ASO oraz Stacji Kontroli Pojazdów. Posiada certyfikat ITS. Model V2300 jest urządzeniem gdzie zainstalowane zostało zaawansowane oprogramowanie w wersji GOLD. Poza funkcjami dostępnymi w oprogramowaniu SILVER ( wersja dla geometrii V2200 ) otrzymujemy dodatkowo możliwość współpracy z inklinometrem ROMESS, regulację przy zdjętych kołach, zaawansowany pomiar wymiarów zawieszenia, pomiar średnicy kół podczas przetaczania pojazdu. W modelu V2300 otrzymujemy dodatkowo możliwość wyboru pomiędzy standardowymi uchwytami AC200 montowanymi na obręczy koła, a uchwytami AC 400 które montujemy na oponie pojazdu.

4D No Contact:

Dopasowujemy urządzenia do potrzeb każdego klienta. Wychodzimy naprzeciw innowacjom technicznym. Na życzenie klienta nasze urządzenia mogą być rozszerzone o dodatkowy parametr "4D No Contact" tzn. standardowe 3D to 3 wymiary przestrzeni, a 4D to dodatkowy parametr całkowitej bezkontaktowości systemu z obręczą koła! Dzięki temu felga nigdy nie zostanie uszkodzona.

JB V2300 1

 

Jakość i przemyślane rozwiązania:

John Bean model V2300 - to kolejny model z serii produktów V ,który zaskoczy Cię precyzją wykonania, przemyślanymi rozwiązaniami i solidnością jakiej oczekujesz od produktu najwyższej klasy. Posiada przemyślaną i nowoczesną szafkę sterującą z mini komputerem, drukarką, monitorem. Na szafce zamontowane zostały sprytne uchwyty na lekkie targety AC400 zabezpieczające je przed uszkodzeniami mechanicznymi i ułatwiające dostęp do nich. Na szafce zainstalowano monitor obrazujący przebieg badania oraz głośniki sygnalizujące przebieg badania geometrii. Szafka wyposażona została w kółka przestawne z blokadą pozycji. Kamery zamontowane są na solidnej lekkiej aluminiowej ramie odpornej na uszkodzenia i łatwej do jej przemieszczania.

JB V2300 7

 

Oprogramowanie Pro42 w wersji GOLD:

Urządzenia z nowej serii V2300 charakteryzują się bezkompromisową dokładnością i wysoką jakością wykonania. Rozbudowana i aktualna baza danych pojazdów czy funkcjonalne i intuicyjne oprogramowanie zapewnia dużą szybkość w wykonywaniu pomiarów i regulacji. Do każdej wybranej marki pojazdów można uruchomić film instruktażowy przebiegu regulacji ,który został zaimplementowany w oprogramowanie sterujące.

JB V2300 3

 

Technologia pomiaru 3D:

Geometria John Bean V2300 dokonuje pomiarów w technologi trójwymiarowej 3D. Jej najwększą zaletą jest skrócenie do minimum przestrzeni pomiarowej ( idelana dla krótkich pomieszczeń warsztatowych), skraca czas badania do 5 min. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system pomiarowy.

JB V2300 2

 

Łatwa adaptacja urządzenia do stanowiska pomiarowego - kanał, podnośnik:

Geometria John Bean V2300 dzięki swojej konstrukcji daje możliwośc wykorzystania jej potencjału na stacjach kontroli pojazdów ( certyfikat ITS) oraz warsztatach samochodowych. Występuje w wesji kanałowej oraz w wersji na podnośnik, dźwignik. Obie wersje mogą zostać zabudowane na mobilnej platformie tzw krzyżaku umożliwiające przejazd urządzenia pomiarowego w dowolne miejsce, a rozstaw jest na tyle szeroki że umożliwia nam wjazd na kanał pomiarowy. Wersja na podnośnik umieszczona jest na pionowej belce z eletrycznym podnoszeniem kamer za pomocą pilota lub klawiatury na dogodną wysokość.

JB V2300 4

 

Przebieg pomiaru z użyciem geometrii John Bean V2300:

Pomiar polega na precyzyjnym wyznaczeniu osi obrotu wszystkich kół w przestrzeni (model trójwymiarowy), z dodatkowym określeniem osi skrętu kół przedniej osi. Dzięki tworzeniu modelu przestrzennego, pomiar ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu – na koła zakłada się głowice ekranowe, przetacza pojazd o ok. 30 cm do przodu i do tyłu. Po wykonaniu tych czynności uzyskujemy parametry geometrii pojazdu, za wyjątkiem kąta skrętu kół, kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i kąta pochylenia sworznia zwrotnicy. Te wymiary wymagają skręcenia kół przednich na obrotnicach.

Skrócenie czasu pomiaru wynika głównie z braku konieczności kompensacji bicia każdego z kół, jak również z prostej obsługi programu komputerowego, który sekwencyjnie prowadzi obsługującego przez poszczególne fazy pomiaru. Wynik pokazywany jest na monitorze w formie liczbowej oraz graficznej. Dodatkowo w trakcie badania można w każdej chwili skorzystać z pomocy on – line dla każdego z mierzonych parametrów. Ponadto ogromnym ułatwieniem dla obsługujących jest fakt, że pomiędzy ekranami, kamerami i jednostką centralną nie ma żadnych połączeń kablowych – jest to prawdziwy system bezprzewodowy.

JB V2300 8

 

Przewaga dzięki stosowaniu technologii 3D:

Najważniejszymi elementami odróżniającymi geometrię V2300 od innych dostępnych na rynku branży wyposażenia warsztatowego jest zastosowanie stałych kamer ( poza pojazdem ) o wysokiej rozdzielczości, które generują sygnał przekazywany do głowic ekranowych zamontowanych na kołach pojazdu. Odbity od tych ekranów sygnał powraca do komputera, który dzięki oprogramowaniu oblicza i tworzy przestrzenny (3D) model położenia każdego z kół. Ten obraz jest z kolei przetwarzany na wartości parametrów geometrycznych, tzn.:

 • zbieżność całkowita kół przedniej i tylnej osi,
 • zbieżność połówkowa przedniej i tylnej osi,
 • kąt wyprzedzania sworzni zwrotnicy,
 • kąt pochylenia sworzni zwrotnicy,
 • sumaryczny kąt pochylenia koła i pochylenia sworznia zwrotnicy,
 • kąt skrętu kół i różnica kątów skrętu,
 • przesunięcie kół (przód i tył),
 • kąt geometryczny osi jazdy,
 • różnica zbieżności połówkowych,
 • różnica kątów pochylenia koła,
 • różnica kątów wyprzedzenia sworzni zwrotnicy.

JB V2300 5

 

Uniwersalny i dokładny system pomiarowy:

 • kamery o wysokiej rozdzielczości zapewniają dokładny pomiar ,który wyświetlany jest na bieżąco tak jak i dane diagnostyczne.
 • pasywne przednie i tylnie targety XD zapewniają trwałość z powodu braku elementów elektronicznych ,które mogą się uszkodzić
 • ekrany refleksyjne XD i uchwyty AC400 są lekkie, wytrzymałe i odporne na uderzenia
 • uniwersalne uchwyty na koła AC400 szybkie i proste w użyciu
 • samocentrująca konstrukcja pozwalająca na dokładny pomiar wymiarów pojazdu
 • uchwyty AC400 montuje się bezpośrednio na oponę
 • montaż na oponę ułatwia pracę obsługi i do minimum ogranicza czas poświęcony na zamontowanie targetów
 • dostępne akcesoria pozwalające na obsługę większych kół

JB V2300 6

 

Funckje zwiększające wydajność:

 • pomiar szerokości i rozstawu osi pojazdu
 • indywidualny pomiar przesunięcia osi kół i nierównoległości osi kół
 • funkcja EZ-TOE* w celu regulacji bez używania blokady koła kierownicy
 • przewodnik w regulacjach pojedyńczego drążka, drążka poprzecznego i kołyski silnika
 • możliwość zastosowania dodatkowych monitorów poprawiających komfort pracy obsługi ( zabudowa np w kanale, ścianie )
 • możliwość zastosowania tabletu w łączności bezprzewodowej z geometrią dając obsłudze całkowitą swobodę ruchów i podglądu przebiegu badania z każdego miejsca stanowiska kontrolnego

JB V2300 9

 • geometria_1.jpg
 • geometria_2.jpg
 • geometria_3.jpg
 • geometria_4.jpg
 • geometria_5.jpg
 • geometria_6.jpg

 

Wyposażenie dodatkowe:

Najazdy z obrotnicami

Najazdy wraz z obrotnicami i płytami odprężnymi przeznaczone są dla warsztatów samochodowych kontrolujących i ustawiających geometrię kół.

Najazdy z obrotnicami

Tylne płyty odprężne

Tylne płyty odprężne to dodatkowe wyposażenie stanowiska do kontroli ustawienia kół pojazdów samochodowych. Idealnie współpracują z geometriami oferowanymi przez naszą firmę.

Tylne płyty odprężne

Wózek mobilny

Wózek mobilny do kamer geometrii 3D

Wózek mobilny

Od firmy Cartec:

Proponowane geometriei samochodowe dostarczane są do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny geometrii samochodowych. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od geometrii samochodowych, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

 

   Pobierz kartę katalogową

Kontakt z Cartec

Wyślij zapytanie do Cartec

 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
Our website is protected by DMC Firewall!