check_box
contact_phone

+48 728985910

Geometria samochodowa V2400

Geometria samochodowa John Bean V2400

John Bean to geometria samochodowa przeznaczona dla wyposażenia warsztatów samochodowych, stacji obsługi ASO oraz Stacji Kontroli Pojazdów. Posiada certyfikat ITS. Model V2400 jest urządzeniem gdzie zainstalowane zostało highendowe oprogramowanie w wersji GOLD. Poza funkcjami dostępnymi w oprogramowaniu GOLD ( wersja dla geometrii V2300 ) otrzymujemy dodatkowo innowacyjne opcje oprogramowania. W modelu V2400 otrzymujemy także możliwość wyboru pomiędzy standardowymi uchwytami AC200 montowanymi na obręczy koła, a uchwytami AC 400 które montujemy bezpośrednio na oponę pojazdu.

V2400 1

 

Jakość i przemyślane rozwiązania:

John Bean model V2400 - to topowy model geometrii z serii produktów V ,który cechuje precyzja wykonania, przemyślane rozwiązania i solidność jakiej oczekujmy od produktu najwyższej klasy. Posiada przemyślaną i nowoczesną szafkę sterującą z mini komputerem, drukarką, monitorem. Na szafce zamontowane zostały sprytne uchwyty na lekkie targety AC400 zabezpieczające je przed uszkodzeniami mechanicznymi i ułatwiające dostęp do nich. Na szafce zainstalowano monitor obrazujący przebieg badania oraz głośniki sygnalizujące przebieg badania geometrii. Szafka wyposażona została w kółka przestawne z blokadą pozycji. Kamery zamontowane są na solidnej lekkiej aluminiowej ramie odpornej na uszkodzenia i łatwej do jej przemieszczania.

V2400 2

 

Oprogramowanie Pro42 w wersji PLATINUM:

Geometria samochodowa z najnowszej serii produktów John Bean V2400 charakteryzuje się bezkompromisową dokładnością i najwyższą jakością wykonania. Rozbudowana i aktualna baza danych pojazdów czy funkcjonalne i intuicyjne oprogramowanie zapewnia dużą szybkość w wykonywaniu pomiarów i regulacji. Do każdej wybranej marki pojazdów można uruchomić film instruktażowy przebiegu regulacji ,który został zaimplementowany w oprogramowanie sterujące.

 

Funkcje wyróżniające geometrię V2400 z oprogramowanie Platinum:

 • możliwość importowania i eksportowania baz danych użytkownika
 • funkcja zarządzania serwisem
 • automatyczne śledzenie wysokości (położenia) tarcz pasywnych (samochodu)
 • VSA (Vehicle Sensitive Alignmen) – pomiar ważnych parametrów z pominięciem niewymagalnych
 • pomiar i diagnostyka niesymetryczności układu kierowniczego
 • zaawansowany pomiar wysokości zawieszenia (za pomocą dodatkowej tarczy)

Graficzna prezentacja wyprzedzenia i pochylenia osi zwrotnicy oraz promienia zataczania
Pro Ackerman – zaawansowana diagnostyka układu kierowniczego

V2400 3

Standard wyposażenia wersji John Bean V2400 to TIP(target imaging pointer) Standardowe wyposażenie urządzenia V2400 - dodatkowy target/ekran refleksyjny do pomiaru wysokości zawieszenia min w samochodach koncernu VW.

V2400 4

 

Technologia pomiaru 3D:

 • pomiar 3D (trójwymiarowy) zmniejsza przestrzeń niezbędną do dokonania badania, skraca czas badania do 5 min. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system pomiarowy.

 

Przebieg pomiaru geometrii:

Pomiar polega na precyzyjnym wyznaczeniu osi obrotu wszystkich kół w przestrzeni (model trójwymiarowy), z dodatkowym określeniem osi skrętu kół przedniej osi. Dzięki tworzeniu modelu przestrzennego, pomiar ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu – na koła zakłada się głowice ekranowe, przetacza pojazd o ok. 30 cm do przodu i do tyłu. Po wykonaniu tych czynności uzyskujemy parametry geometrii pojazdu, za wyjątkiem kąta skrętu kół, kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i kąta pochylenia sworznia zwrotnicy. Te wymiary wymagają skręcenia kół przednich na obrotnicach.

Skrócenie czasu pomiaru wynika głównie z braku konieczności kompensacji bicia każdego z kół, jak również z prostej obsługi programu komputerowego, który sekwencyjnie prowadzi obsługującego przez poszczególne fazy pomiaru. Wynik pokazywany jest na monitorze w formie liczbowej oraz graficznej. Dodatkowo w trakcie badania można w każdej chwili skorzystać z pomocy on – line dla każdego z mierzonych parametrów. Ponadto ogromnym ułatwieniem dla obsługujących jest fakt, że pomiędzy ekranami, kamerami i jednostką centralną nie ma żadnych połączeń kablowych – jest to prawdziwy system bezprzewodowy.

Najważniejszymi elementami geometrii kół John Bean V2400 jest zastosowanie stałych kamer (poza pojazdem) o wysokiej rozdzielczości, które generują sygnał przekazywany do głowic ekranowych zamontowanych na kołach pojazdu. Odbity od tych ekranów sygnał powraca do komputera, który dzięki oprogramowaniu oblicza i tworzy przestrzenny (3D) model położenia każdego z kół. Ten obraz jest z kolei przetwarzany na wartości parametrów geometrycznych, tzn.:

 • zbieżność całkowita kół przedniej i tylnej osi,
 • zbieżność połówkowa przedniej i tylnej osi,
 • kąt wyprzedzania sworzni zwrotnicy,
 • kąt pochylenia sworzni zwrotnicy,
 • sumaryczny kąt pochylenia koła i pochylenia sworznia zwrotnicy,
 • kąt skrętu kół i różnica kątów skrętu,
 • przesunięcie kół (przód i tył),
 • kąt geometryczny osi jazdy,
 • różnica zbieżności połówkowych,
 • różnica kątów pochylenia koła,
 • różnica kątów wyprzedzenia sworzni zwrotnicy

 

Łatwa adaptacja urządzenia do stanowiska pomiarowego - kanał, podnośnik:

Geometria John Bean V2400 dzięki swojej kopmaktowej konstrukcji daje możliwość wykorzystania jej potencjału na stacjach kontroli pojazdów ( certyfikat ITS) oraz warsztatach samochodowych. Występuje w wesji kanałowej oraz w wersji na podnośnik, dźwignik. Obie wersje mogą zostać zabudowane na mobilnej platformie tzw krzyżaku umożliwiające przejazd urządzenia pomiarowego w dowolne miejsce, a rozstaw jest na tyle szeroki że umożliwia nam wjazd na kanał pomiarowy. Wersja na podnośnik umieszczona jest na pionowej belce z eletrycznym podnoszeniem kamer za pomocą pilota lub klawiatury na dogodną wysokość.

 

Uniwersalny i dokładny system pomiarowy:

 • kamery o wysokiej rozdzielczości zapewniają dokładny pomiar ,który wyświetlany jest na bieżąco tak jak i dane diagnostyczne.
 • pasywne przednie i tylnie targety XD zapewniają trwałość z powodu braku elementów elektronicznych ,które mogą się uszkodzić
 • ekrany refleksyjne XD i uchwyty AC400 są lekkie, wytrzymałe i odporne na uderzenia

 

Uniwersalne uchwyty na koła AC400 szybkie i proste w użyciu:

 • samocentrująca konstrukcja pozwalająca na dokładny pomiar wymiarów pojazdu
 • uchwyty AC400 montuje się bezpośrednio na oponę
 • montaż na oponę ułatwia pracę obsługi i do minimum ogranicza czas poświęcony na zamontowanie targetów
 • dostępne akcesoria pozwalające na obsługę większych kół

JB V2300 6

 

Funckje zwiększające wydajność:

 • pomiar szerokości i rozstawu osi pojazdu
 • indywidualny pomiar przesunięcia osi kół i nierównoległości osi kół
 • funkcja EZ-TOE* w celu regulacji bez używania blokady koła kierownicy
 • przewodnik w regulacjach pojedyńczego drążka, drążka poprzecznego i kołyski silnika
 • możliwość zastosowania dodatkowych monitorów poprawiających komfort pracy obsługi ( zabudowa np w kanale, ścianie )
 • możliwość zastosowania tabletu w łączności bezprzewodowej z geometrią dając obsłudze całkowitą swobodę ruchów i podglądu przebiegu badania z każdego miejsca stanowiska kontrolnego

JB V2300 9

 • geometria_1.jpg
 • geometria_2.jpg
 • geometria_3.jpg
 • geometria_4.jpg
 • geometria_5.jpg
 • geometria_6.jpg

 

Wyposażenie dodatkowe:

Najazdy z obrotnicami

Najazdy wraz z obrotnicami i płytami odprężnymi przeznaczone są dla warsztatów samochodowych kontrolujących i ustawiających geometrię kół.

Najazdy z obrotnicami

Tylne płyty odprężne

Tylne płyty odprężne to dodatkowe wyposażenie stanowiska do kontroli ustawienia kół pojazdów samochodowych. Idealnie współpracują z geometriami oferowanymi przez naszą firmę.

Tylne płyty odprężne

Wózek mobilny

Wózek mobilny do kamer geometrii 3D

Wózek mobilny

 

Od firmy Cartec:

Proponowane geometrie samochodowe dostarczane są do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny geometrii samochodowych. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od geometrii samochodowych, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

 

   Pobierz kartę katalogową

Kontakt z Cartec

Wyślij zapytanie do Cartec

 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd