check_box
contact_phone

+48 728985910

Poprzedni model Następny modelWszystkie modeleOferowane wyposazenie


JOHN BEAN - B2000P


v2200


Diagnostyczna wyważarka do kół John Bean B2000P dla renomowanych serwisów oponiarskich, salonów samochodowych i warsztatów, warsztatów tuningowych i producentów samochodów. Z technologią kamer 3D: 5 kamer CCD skanuje oponę i felgę z różnych kierunków za pomocą specjalnych wiązek laserowych 3D. W jednym przebiegu pomiarowym wykrywane są wszystkie potrzebne dane, a ewentualne wady opony lub felgi są diagnozowane i dokumentowane z najwyższą dokładnością. Model B2000P jest w pełni zautomatyzowanym urządzeniem diagnostycznym do wyważania kół, który oferuje bezdotykowy pomiar i analizę. Automatycznie wprowadzane dane i wartości eliminują możliwość popełnienia błędu ludzkiego i uzyskania niedokładnych wyników. W połączeniu z precyzyjnym wyważaniem kół, diagnostyka toru jazdy Run-out Force Vectoring (RFV) zapewnia równomierną symulację toru jazdy opartą na całkowitym rzeczywistym teście drogowym.

Diagnostyka 3D: Rodzaj, rozmiar i położenie defektu w oponie są identyfikowane, mierzone i wizualizowane za pomocą technologii bezkontaktowego obrazowania 3D.


 

CECHY URZĄDZENIA B2000P wysoko wydajna wyważarka do kół samochodowych

Pomiar bicia koła - setki tysięcy punktów pomiarowych są pobierane z rozdzielczością 0,004" (0,1 mm) w celu utworzenia modelu 3D opony i zespołu koła.

Laserowy pomiar bicia - szybko i łatwo zapewnia zaawansowane pomiary, wykorzystując technologię, która przewyższa wydajność większości dostępnych na rynku mechanicznych systemów opartych na rolkach.

Automatyczny system laserowego odwzorowania 3D opon - kamera wysokiej rozdzielczości i laserowe odwzorowanie topografii naśladują technologię stosowaną przez producentów opon w zastosowaniach przemysłowych. Analiza koloru bieżnika i ścian bocznych opony umożliwia wyświetlanie głębokości, zużycia i nieprawidłowości w łatwym do interpretacji formacie.

Automatyczne dane wejściowe - Skanery optyczne automatycznie dokonują pomiaru koła. Skanery rozpoznają typ/ krawędź koła. Prawidłowy typ i rozmiar ciężaru są wyświetlane w celu zwiększenia wydajności, skaner obręczy służy do:
- automatycznego, bezkontaktowego profilowania felg
- automatyczny wybór trybu wyważania i pozycji ciężaru
- automatyczna akwizycja średnicy felgi i offsetu

Automatyczne pomiary wyważenia - kolorowy wyświetlacz pokazuje lokalizację każdego punktu niewyważenia i identyfikuje optymalne położenie ciężarka. Automatyczny pomiar bicia koła i obręczy oraz obliczanie wektorowania siły bicia dla szybkiego rozwiązania procesu wyważenia.

Automatyczne umieszczanie ciężarków za ramieniem obręczy - laser wskazuje dokładne położenie ciężarków za szprychą.

Opatentowany, automatyczny zacisk PowerClamp - elektromechaniczny zacisk zawsze dokładnie zaciska koło ze stałą siłą, zapewniając niezawodne i te same siły docisku dla zapewnienia dokładnych i powtarzalnych pomiarów.

Aplikacja mobilna EZ-Collets pomaga technikom serwisowym zidentyfikować najlepsze narzędzia dla ich procedur wyważania kół. Używając aplikacji mobilnej, profesjonaliści mogą znaleźć najlepszą tuleję zaciskową, kołnierz lub płytę szybką do wyważania kół poprzez wybór pojazdu i porównanie opcji i zalet każdego narzędzia. Aplikacja dostarcza również informacji o oponie i feldze dla wybranego pojazdu i jest bezpłatna do pobrania w sklepach Apple i Google - wymagana aktywacja przez e-mail.

Dołączone akcesoria:

Zestaw czterech stożków (EAK0309J28A)
Szczypce do ciężarków (00058839000)
Zestaw akcesoriów do zacisku zasilającego (EAA0307G54A)
Drukarka kolorowa Ink-Jet (EAK0221992A 


 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd