check_box
contact_phone

+48795403619

CARTEC Niezawodna Diagnostyka

 • slajd01
 • slajd1

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE PODSTAWOWYCH STACJI KONTROLI POJAZDÓW

 • slajd2

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE OKRĘGOWYCH STACJI KONTROLI POJAZDÓW

 • slajd3

  KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCH 

Aktualności

 

22.07.2019r.

Konkurs Motoinnowacje - ODDAJ SWÓJ GŁOS NA CARTEC! 

Redakcja miesięcznika Moto Focus zaprasza Państwa do głosowania  w konkursie MotoInnowacje. Głosowanie odbywa się w trzech kategoriach: części do samochodów osobowych, części do samochodów ciężarowych oraz wyposażenie warsztatowe. Pierwszy etap konkursu trwa do 13 sierpnia, a 6 najwyżej ocenionych produktów z każdej kategorii zmierzy się w rundzie finałowej, która potrwa do 10 września. 

Zachęcamy Państwa do głosowania na nasz produkt – UNIWERSALNE HYDRAULICZNE URZĄDZENIE DO WYMUSZANIA SZARPNIĘĆ KOŁAMI - SHC 4500 – w kategorii WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE.

Przypominamy, że głosować może każdy, wchodząc na stronę: https://motoinnowacje.motofocus.pl

O przejściu do kolejnego etapu decyduje ilość głosów, oddanych przez Czytelników. Głosować można tylko 1 raz!

Zapraszamy do głosowania i dziękujemy już teraz za każdy oddany głos!

Motoinnowacje logo na strone  SHC 4500 Moto Innowacje na strone


11.07.2019.

CARTEC W TERENIE

W miniony weekend firma Cartec miała przyjemność uczestniczyć w mini-targach Inter-cars w Suchedniowie, podczas których mogliśmy spotkać się i porozmawiać z klientami z regionu województwa świętokrzyskiego. Dziękujęmy za zainteresowanie i poświęcony czas!

Kielce 1 pod strone  Kielce 2 pod strone 

 


02.07.2019r.

DŹWIGNIK JOHN BEAN JLF 4000 - NOWY DŹWIGNIK - WIELE MOŻLIWOŚCI

Do oferty firmy Cartec dołączył nowy dźwignik marki John Bean. Jest to elektrohydrauliczny 4-kolumnowy podnośnik, typ JLF 4000, będący idealną propozycją dla warsztatu naprawczego, jak i na stanowisko regulacji geometrii. Udźwig 4000 kg, przejrzysty i intuicyjny układ jednostki sterującej, płyty luzujące o długości 1980 mm w unikalnej konstrukcji, długie i szerokie pomosty o wym. 5280x630 mm to główne zalety tego urządzenia. JLF 4000 wyposażony jest w pneumatyczny podnośnik osiowy o udźwigu 3000 kg. Obrotnice są doskonale zintegrowane z pomostami, co pozwala na badanie samochodów o różnym rozstawie osi, natomiast rampy zaprojektowano z myślą także o samochodach  z obniżonym podwoziem (wysokość najazdów to 180 mm).

Obecnie producent proponuje wyjątkową ofertę:

DŹWIGNIK + GEOMETRIA 3D (W RÓŻNYCH WARIANTACH)

Oferta skierowana jest szczególnie do warsztatów o małych gabarytach pomieszczeń - do 7,6 m długości, gdzie teraz także możliwe jest stosowanie geometrii 3D!

zestaw JLF 4000 geometria wariant na strone

                                         

 

JLF 4000geometria 2JLF 4000 geometria 1JLF 4000 1schemat dźwignik z obrotnicami 2

Jeżeli posiadają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz telefonicznie: 32-203-03-13


03.06.2019r.

KILKA SŁÓW O PRZESTAWNYCH DŹWIGNIKACH KOLUMNOWYCH - artykuł Inter Truck

Jeżeli interesuje Państwa temat mobilnych podnośników kolumnowych do obsługi pojazdów pow. 3,5 t to warto zapoznać się z krótkim, ale  treściwym artykułem Michała Michalczyka (Inter Cars), który ukazał się w czerwcowym numerze magazynu Inter Truck. Mowa o wysokiej jakości podnośnikach renomowanej, czeskiej marki AMI. Dowiecie się czym charakteryzuje się to innowacyjne rozwiązanie oraz kiedy warto  z niego skorzystać. 

Zapraszamy do lektury!

   Pobierz artykuł


20.04.2019r.

WIOSENNY SEZON KONFERENCJI SiTK ZAKOŃCZONY!

13 kwietnia w Komornikach odbyła się ostatnia konferencja we wiosennym cyklu organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie.

W trakcie trwania tego cyklu wraz z firmą Sunrise P.H.U. Grzegorz Krzemieniecki z Łodzi odwiedziliśmy aż 16 miast w całej Polsce! 

Z naszej strony poruszane były tematy związane z wyposażeniem SKP i związenj z nią certyfikacją, legalizacją urządzeń oraz archiwizacją danych w obecnym i przyszłym stanie prawnym (Dyrektywa 2014/45/UE a prawo o ruchu drogowym).

Pod zas seminariów poruszane były także takie tematy jak:

- Rządowe plany związane z wdrożeniem przepisów UE dotyczące funkcjonowania SKP

- Centralna Ewidencja Pojazdów – wprowadzone i planowane zmiany w zakresie funkcjonowania CEPiK 2.0 po 30 listopada 2018 r.

- Prowadzenie dokumentacji na stacji kontroli pojazdów w oparciu o zespół kryteriów programu SKP PRO – dotyczy wprowadzonych zmian, w tym korekty dokonanych wpisów, anulowanie badania technicznego – przypadki i zasady anulowania badań technicznych w prowadzonym rejestrze i w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

- Elektroniczne zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez organ kontroli ruchu drogowego a dodatkowe badanie techniczne w SKP - zasady postępowania.

Dziękujemy za poświęcony czas i wspólny udział w konferencji oraz wysłuchanie naszych wykładów!

Zapraszamy do udziału w kolejnych konferencach już we wrześniu!

Zespół Cartec


PRZED NAMI OSTATNI CYKL SEMINARIÓW SiTK!

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczniemy ostatni cykl seminariów organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie. Podczas spotkań omówiony zostanie temat bezpiecznego i efektywnego prowadzenia SKP w obliczu nadchodzących zmian, ale nie tylko. Zaprezentowany zostanie także dodatkowy temat: „Czy na stacji cywilnej można przeprowadzać badania techniczne pojazdów jednostek resortowych”.

Szkolenia będą odbywały się w następujących terminach:

8-04-2019  Solec Kujawski              

9-04-2019  Knybawa k. Tczewa       

10-04-2019  Koszalin                         

11-04-2019  Szczecin                        

12-04-2019  Świebodzin                   

13-04-2019  Komorniki k. Poznania

Więcej informacji znajdą Państwo na www.dlid.pl i www.klubdiagnosty.pl

Zapraszamy do zapisów!

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii z dotychczasowych spotkań.


PIERWSZE SEMINARIA SiTK JUŻ ZA NAMI!

Pierwsze z konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie już za nami.
W dwóch pierwszych dniach spotkania odbyły się Olsztynie i Białymstoku. Zapraszamy na kolejne konferencje, które będą się odbywać w kwietniu.

Seminarium Rzeszów  22.03.2019

 

Seminarium Bytom 21.03.2019

 

Seminarium Wrocław 20.03.2019

 

Seminarium w Otrowie Wielkopolskim  19.03.2019

 

Seminarium w Łodzi 8.03.2019

 

Seminarium w Warszawie 7.03.2019

 

Seminarium w Lublinie 6.03.2019

Seminarium w Białymstoku 5.03.2019

 

Seminarium w Olsztynie 4.03.2019

 

 

15.01.2019

Zapraszamy na cykl szkoleń:
„Bezpieczne i efektywne prowadzenie SKP w obliczu nadchodzących zmian”

W trakcie spotkań planujemy omówić następujące zagadnienia:

 1. Rządowe plany związane z wdrożeniem przepisów UE dotyczące funkcjonowania SKP.
 2. Badanie techniczne ADR krok po kroku - prezentacja fragmentów materiału filmowego.
 3. Dodatkowe badanie techniczne (VAT, PIT, CIT) po nowelizacji przepisów podatkowych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
 4. Dodatkowe badanie techniczne pojazdu w zakresie:
  spełnienia wymagań technicznych stawianych taksówce,
  po demontażu atrybutów związanych z taksówką,
  – jak poprawnie sporządzić zaświadczenie; materiał opracowany z uwzględnieniem najnowszych uwarunkowań prawnych, także w oparciu o sporządzoną opinię prawną.
 5. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem dozorowym (w tym różnice pomiędzy pojazdami uczestniczącymi w wypadkach a w których stwierdzono jedynie usterki).
 6. Wyposażenie SKP - certyfikacja i legalizacja urządzeń oraz archiwizacja danych w obecnym i przyszłym stanie prawnym (Dyrektywa 2014/45/UE a prawo o ruchu drogowym); materiał przygotowany przez CARTEC K. Wiśniewski B. Nowak spółka jawna.
 7. Centralna Ewidencja Pojazdów – wprowadzone i planowane zmiany w zakresie funkcjonowania CEPiK 2.0 po 30 listopada 2018 r.
 8. Prowadzenie dokumentacji na stacji kontroli pojazdów w oparciu o zespół kryteriów programu SKP PRO – dotyczy wprowadzonych zmian, w tym korekty dokonanych wpisów, anulowanie badania technicznego – przypadki i zasady anulowania badań technicznych w prowadzonym rejestrze i w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
 9. Elektroniczne zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez organ kontroli ruchu drogowego a dodatkowe badanie techniczne w SKP - zasady postępowania.

Podczas każdego spotkania będzie zapewniony serwis kawowy i lunch. Każdy uczestnik otrzyma materiały informacyjne oraz stosowny certyfikat potwierdzający udział w seminarium.

W seminariach będą uczestniczyli także przedstawiciele Urzędów Miast i Starostw Powiatowych, którzy sprawują nadzór nad stacjami kontroli pojazdów. Informujemy również, że w związku z kolejnymi zmianami systemu CEPiK 2.0 wysłaliśmy stosowne zaproszenie do Ministerstwa Cyfryzacji z propozycją wygłoszenia prelekcji dotyczącej wprowadzonych i planowanych zmian w zakresie funkcjonowania CEPiK 2.0 po 30 listopada 2018 r.

Kartę zgłoszeniową należy przesłać pocztą, mailem lub faxem w terminie wskazanym w karcie. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyznaczonego spotkania, na które zapisali się jego uczestnicy, bez podania przyczyny. Załącznikiem do niniejszego pisma jest harmonogram i karta zgłoszeniowa zawierająca warunki uczestnictwa.

Z uwagi na ograniczenia lokalowe ilość miejsc jest ograniczona - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

LP Miejsce seminarium Data: 
1 Olsztyn - Hotel Omega; ul. Sielska 4a 04.03.2019 r. 
2 Białystok - Centrum Konferencyjne TITANIC; ul. Pogodna 16d 05.03.2019 r. 
3 Lublin - Zajazd Gościnny; Konopnica 163D 06.03.2019 r. 
4 Warszawa - Hotel FORT; ul. Modlińska 310/312 07.03.2019 r. 
5 Łódź - Hotel Rubin; ul. Lodowa 94 08.03.2019 r. 
6 Kielce - Hotel Binkowski; ul. Szczepaniaka 42 18.03.2019 r. 
7 Ostrów Wielkopolski - Hotel Villa Royal; ul. Sienkiewicza 2a 19.03.2019 r. 
8 Wrocław - Hotel Jester; ul. Kowalska 63 20.03.2019 r. 
9 Bytom - Hotel Bytom; ul. Strzelców Bytomskich 87 C 21.03.2019 r. 
10 Rudna Mała k. Rzeszowa - Złoty Pałac; Rudna Mała 165a 22.03.2019 r. 
11 Solec Kujawski - Hotel Autos; ul. Unii Europejskiej 2B 08.04.2019 r. 
12 Knybawa k. Tczewa - Hotel nad Wisłą; ul. Makowa 7 09.04.2019 r. 
13 Koszalin - Hotel City; ul. Wenedów 3A 10.04.2019 r. 
14 Szczecin - Hotel Campanile; ul. Wyszyńskiego 30 11.04.2019 r. 
15 Świebodzin - Hotel Sen; ul. Zachodnia 1 12.04.2019 r. 
16 Komorniki k. Poznania - Hotel Green; ul. Jeziorna 1A 13.04.2019 r. 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd