check_box
contact_phone

+48 728985910

Obrotomierz CAP 4220

Obrotomierz EOBD samochodowy do analizatora spalin CAP 4220

CAP 4220 to tester diagnostyczny przeznaczony do współpracy z analizatorami spalin oraz dymomierzami w celu łatwego pomiaru obrotów silnika badanego pojazdu. Każda stacja kontroli pojazdów w Polsce jest wyposażona w analizator spalin i dymomierz do pomiaru oraz analizy składu spalin, zadymienia. Aby prawidłowo wykonać takie badanie na SKP należy je wykonać przy zachowaniu określonych procedur. Jedną z nich jest zachowanie określonej prędkości obrotowej silnika badanego pojazdu. Aby tego dokonać w sposób prawidłowy i wygodny należy urządzenie CAP 4220 podłączyć do gniazda EOBD diagnozowanego pojazdu, a drugi koniec do analizatora spalin lub wykorzystać jako opcja moduł bezprzewodowy. Po wykonaniu tej czynności można przystąpić do odczytu prawidłowych prędkości obrotowych silnika. Tester EOBD/OBDII CAP 4220 zapewnia niespotykaną wcześniej wygodę, oraz szybkość badania pojazdów niezwykle cenną na stacjach kontroli pojazdów

OBROTOMIERZ CAP 4220 = ŁATWIEJSZY ODCZYT OBROTÓW SILNIKA, TEMPERATURY, KODÓW USTEREK

Obecnie na wielu stacjach wykonuje się badania pojazdów w sposób niezgodny z procedurami ze względu na różnorodność rozwiązań technologicznych w nowszych pojazdach. Brak fizycznej możliwości założenia czujnika obrotów na przewodzie wysokiego ciśnienia w komorze silnika jest normą we współczesnych samochodach. Taka niedogodność powinna skłonić użytkowników i właścicieli SKP do uzupełnienia swojego wyposażenia stacji w urządzenie Cap 4220 , które zagwarantuje wykonanie prawidłowego pomiaru w każdym zaistniałym przypadku.

 

Miernik obrotów CAP 4220 można stosować do analizatorów spalin:

 • Sun DGA 1500
 • Capelec 3201
 • z wersją oprogramowania EOBD nr. V22.21

 

Wersje urządzenia w zależności od rodzaju komunikacji z analizatorem spalin:

 • przewodowa podłączana do analizatora za pomocą kabla
 • bezprzewodowa z wykorzystaniem technologii bluetooth

 

Przebieg badania z użyciem Cap 4220:

 • wykonanie testu odbywa się jednocześnie lub zamiennie z analizą spalin czy badaniem zadymienia
 • należy włożyć wtyk urządzenia do gniazda OBD i sondę spalin do rury wydechowej badanego pojazdu aby wykonać pełen test analizy spalin i/lub EOBD. Nie trzeba wtedy używać sondy temperatury i obrotów, gdyż te informacje przekazywane są przez system EOBD.
 • wynik zarówno analizy spalin, zadymienia, obrotów, temperatury, oceny, kodów usterek, odczytów parametró z czujników np. tlenu jak i testu EOBD uzyskujemy na monitorze urządzenia i wydruku.

 

Wyposażenie czytnik CAP 4220:

 • posiada złącze umożliwiające podłączenie do diagnostycznej sieci pokładowej, zgodne z normą ISO/DIS 15031-3 (SAE J1962),
 • zapewnia drukowanie protokołu pomiarowego na drukarce wew. analizatora spalin,
 • zapewnia komunikację z siecią OBD w każdym z dopuszczalnych przepisami standardów komunikacji: ISO 9141-2, ISO 11519-4 (SAE J1850), ISO 14230-4, ISO 15765-4 (SAE J2284-3).
 • posiada oprogramowanie zaprojektowane i zaimplementowane zgodnie z normą ISO/DIS 15031-4 (SAE J1978).
 • wyświetla zapamiętane kody usterek DTC (związanych z emisją spalin) i ich opisy w języku polskim, zgodnie z normą ISO/DIS 15031-6 (SAE J2012)
 • realizuje funkcje opisane w normie ISO/DIS 15031-5 (SAE J1979).
 • realizuje funkcje oceny sprawności funkcjonalnej czujników tlenu zamontowanych w samochodzie, zarówno dwustanowych jak i szerokopasmowych
 • zapewnia możliwość oceny sprawności czujnika(-ów) tlenu, gdy w pojeździe nie są zakończone wszystkie testy (monitory) pokładowe z zastosowaniem powszechnie znanych i używanych algorytmów oceniających stan funkcjonalny czujników tlenu na podstawie zarejestrowanych parametrów bieżących z modułu sterującego.

Urządzenie posaida CERTYFIKAT ITS

 

Od firmy Cartec:

Proponowane urządzenie dostarczane jest do Klientów, a następnie montowane przez naszych serwisantów lub wysyłane kurierem na życzenie klienta. Dokładamy wszelkich starań, by udostępniane wyposażenie było kompletne oraz specjalistyczne. Zapewniamy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dodatkowo przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. Ceny naszego sprzętu są korzystne, dlatego warto w niego zainwestować!

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Są oni specjalistami od analizatoró spalin i osprzętu, dzięki czemu będą potrafili doradzić najkorzystniejsze rozwiązania, które sprostają indywidualnym wymaganiom naszych Klientów.

 

Kontakt z Cartec

Wyślij zapytanie do Cartec

 

Doradzamy i pomagamy w wyborze rozwiązań

Jeżeli szukają Państwo pomocy i informacji jak zbudować i wyposażyć Stację Kontroli Pojazdów lub warsztat samochodowy to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wyposażamy, montujemy i szkolimy

Kompleksowe wyposażenie jest dostarczane oraz montowane przez naszych serwisantów. Nasze wyposażenie jest  kompletne oraz zgodne z wymogami prawnymi. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia z ich obsługi.

Serwisujemy i gwarantujemy jakość i sprawność

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu można je użytkować wydajnie i jednocześnie bezpiecznie. 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!